wtorek, 20 lipca 2010

Buzująca pomarańcza

drink_spritz_aperol_j

Upały powróciły, jest więc okazja do przedstawienia świetnego sposobu na letnie orzeźwienie, drinka zwanego Spritz co po polsku najłatwiej wymówić jako Szpryc. Jak widać na zdjęciu drink jest wściekle pomarańczowy i prezentuje się bardzo przyjemnie. A jak go przyrządzić? Potrzebujemy schłodzone wino białe, gazowane typu Prosecco lub Frizzante (półwytrawne lub wytrawne), schłodzony niskoalkoholowy likier Aperol i pomarańczę. Do kieliszka jak na zdjęciu, lub zwykłego do wina czerwonego, wlewamy najpierw Aperol (nie więcej niż 1/4 objętości bo aperitif będzie za słodki), następnie uzupełniamy winem i przyozdabiamy plasterkiem pomarańczy. Można także osłabić całość dodając wody gazowanej kosztem Aperolu i wina.


Przed rozpoczęciem delektowania się Spritzem należy plasterek pomarańczy włożyć do kieliszka i delikatnie ponakłuwać wykałaczką, aby puścił sok. Już po pierwszym łyku, wrażenie orzeźwienia gwarantowane.

Poniżej zdjęcie wina typu Frizzante z winnicy Emilio Bulfon, szczep Sciaglin, 12%, które doskonale pasuje do Spritza. Wina Frizzante i Prosecco są jedną ze specjalności regionu Friuli-Wenecji Julijskiej. W porównaniu z winami szampanopodobnymi, czyli Spumante są one niskogazowane, przez co pije się je z prawdziwą przyjemnością. W smaku natomiast oprócz orzeźwienia odnajdziemy także owocowe i kwiatowe nuty. Polecam.

wino_bulfon_sciaglin_frizzante_j

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Piłam z Prosecco (włoskie wino musujące).Polecam szczególnie dla pań

Publikowanie komentarza